24/11/12


Ακολουθούν τα ζευγάρια του 3ου γύρου, για το τουρνουά Field of Glory - Medieval, σημειώνεται ότι η λήξη του γύρου είναι στις 23/12/2012.

Παίκτης 1
Παίκτης 2
Linardos Georgios
Tzanikopoulos Epaminondas
Konstantaras Charalmpos
Papadopoulos Panayotis
Zacharakis Apostolos
Theologou-Kasiempas Panayotis
Fasoulas Ioannis
Manis Georgios
Konstantoulakis Konstantinos
Milioritsas Nikolaos
Mountis Panayotis
Grigoratos Dionysios
Pittas Georgios
Drosinos Konstantinos
Binaris Panayotis
Stavropoulos Denis
Rafailidis Nikolaos
Kanellopoulos Dimitrios

Μετά την ολοκλήρωση όλων των αγώνων του 2ου γύρου του τουρνουά Field of Glory η κατάταξη έχει ως εξής :


Name Army Total score
1 Linardos Georgios Koryo Korean 1376 A.D 46
2 Tzanikopoulos Epaminondas Komnenan Byzantine 1090 A.D 40
3 Konstantaras Charalmpos Komnenan Byzantine 1090 A.D 36
4 Papadopoulos Panayotis Condotta Italian, Venice out of Italy 32
5 Zacharakis Apostolos Later Hungarian 1440 A.D 28
6 Theologou-Kasiempas Panayotis Later Ottoman 1431 A.D 28
7 Fasoulas Ioannis Ming Chinese 1451 A.D 27
8 Manis Georgios Seljuk Turk 1090 A.D 27
9 Konstantoulakis Konstantinos Catalan Company 1380 A.D 27
10 Milioritsas Nikolaos Later Hungarian 1456 A.D 20
11 Grigoratos Dionysios Santa Hermandad nueva Castillian 19
12 Mountis Panayotis Imperial German 1151 A.D 19
13 Pittas Georgios Later Hungarian 1440 A.D 17
14 Drosinos Konstantinos Komnenan Byzantine 1160 A.D 14
15 Binaris Panayotis Nikephorian Byzantine 1070 A.D 13
16 Stavropoulos Denis Later Hungarian 1440 A.D 9
17 Rafailidis Nikolaos Late Byzantine 1361 A.D 4
18 Kanellopoulos Dimitrios Ghaznavid 1040 A.D 4

19/11/12

BGMR

BGMR 



Το Σάββατο 24-11-12 θα έχουμε μια σύγκρουση IRAQ νς KUWAIT + S.A. 1967.


Όσοι φίλοι θέλουν να συμμετέχουν είναι ευπρόσδεκτοι.  


15/11/12

Βαθμολογία Τουρνουά Flames of War - Late War







Μετά την ολοκλήρωση και του 2ου γύρου στο τουρνουά Flames of War - Late War η κατάταξη ανά πλευρά (Σύμμαχοι - Άξονας) αλλά και συνολικά έχει ως εξής :

Άξονας

1. Παπαδόπουλος Ηλίας - 60
2. Κωσταντίνου Νίκος    - 44
3. Τζανικόπουλος Ν.       - 33
4. Γαλάνης Θοδωρής      -  25
5. Μηλιωρίτσας Νίκος    - 12
6. Κουρούπης Παναγ.     -  9

Σύμμαχοι

1. Χασάνδρας Γιώργος - 61
2. Βογιατζής Ανδρέας   - 35
3. Κανελλόπουλος Δημήτρης - 32
4. Παπαδόπουλος Παναγιώτης - 27
5. Ραφαϊλίδης Νίκος    - 22
6. Μεράκος Γρηγόρης -   8

Συνολική Βαθμολογία

1. Χασάνδρας Γιώργος - 61
2. Παπαδόπουλος Ηλίας - 60
3. Κωνσταντίνου Νίκος -  44
4. Βογιατζής Ανδρέας   - 35
5. Τζανικόπουλος Ν.     - 33
6. Κανελλόπουλος Δ.    - 32
7. Παπαδόπουλος Παν. - 27
8. Γαλάνης Θοδωρής    - 25
9. Ραφαϊλίδης Νίκος     - 22
10. Μηλιωρίτσας Νίκος - 12
11. Κουρούπης Παναγιώτης - 9
12. Μεράκος Γρηγόρης   - 8 

Flames of War - 3ος Γύρος


Τα ζευγάρια για τον 3ο γύρο του τουρνουά Flames of War είναι τα εξής :


1. Παπαδόπουλος Ηλίας - Χασάνδρας Γιώργος
2. Κωνσταντίνου Νίκος - Κανελλόπουλος Δημήτρης
3. Τζανικόπουλος Νώντας - Βογιατζής Ανδρέας
4. Γαλάνης Θοδωρής - Παπαδόπουλος Πάνος
5. Μηλιωρίτσας Νίκος - Μεράκος Γρηγόρης
6. Κουρούπης Παναγιώτης - Ραφαϊλίδης Νίκος

Το σενάριο στον 3ο γύρο είναι το Surrounded .
Η έναρξη του 3ου γύρου είναι στις  17/11/2012 και η λήξη του στις 15/12/2012.

Καλά παιχνίδια.....

12/11/12

Emperors and Eagles

The wars of the 1st coalition

French Armee du Nord 1792-94
French armies of the Centre and of the Moselle 1972-95
French army of the Pyrenees 1793-95
French Republican forces at Toulon 1793
French armies in the Germany 1795-97
French army of Italy 1796-97

Austrian army in the Netherlands & on the Rhine 1792-95
Austrian army of the lower Rhine 1796-97
Army of Austria in Italy 1796-97

Prussian army 1792-95

Army of Hanover 1793-1803

British expeditionary army in Flanders 1793-95
Allied army of Toulon 1793

Dutch army 1793-94

Army of Sardinia 1792-96

Spanish army of Rosellon 1793-95

Grand Catholic & Royal army of the Vendee 1793

Royalist army at Quiberon bay 1795


The wars of the 2nd Coalition 1798-1802

French army of the Orient 1798-1801
French army of Italy 1799
French army of Danube 1799
Franco - Batavian army in the Netherlands 1799
French army of the Rhine 1799-1800
French army of Italy 1800

Austrian army in Germany 1799-1800
Austrian army of Italy 1798-1800

Russian army in Italy & Switzerland 1799-1800
Russian army in Switzerland 1799
Army of Conde 1797-1801

Anglo - Russian expeditionary force to the Netherlands 1799
British expeditionary force in Egypt 1801

Army of Naples 1798-99

Mameluke army 1798-1801
Ottoman Turkish in the Balkans 1799-1804
Ottoman Turkish army in Egypt 1799-1802


The wars of the 3rd & 4th Coalition 1803-1807

French infantry corps d' armee 1805-07
French cavalry reserve corps 1805-07
French allied contigents 1805-07
French army of Italy 1805

Austrian army of the Danube 1805
Austrian army of Italy 1805

Anglo - Russian expeditionary force 1805
Russian army of Austria 1805
Russian army of Poland 1806-07

Prussian army 1806-07
Swedish army 1805-09


Other theatres of war 1805-13

Serbian forces 1805-13

Ottoman Turkish army in the Balkans 1805-08

Russian army in the Balkans 1806-08


Swedens wars

Bernadotte's army of Denmark & Sweden 1808
Swedish - Finnish army 1808-09
Russian army of Finland 1808-09


The war in the Iberian peninsula

British army in Portugal 1808
British army in Portugal 1809
Anglo - Portuguese army 1809-10
Anglo - Portuguese army 1810-11
Allied army in Spain & France 1812-14
Anglo-Sicilian & Spanish army of Valencia 1813

Portuguese army 1809-14

Spanish army 1808-09
Spanish army 1810-12
Spanish army 1813-14

French corps d' Observation 1808
French army of Portugal 1808
French army in Spain 1808-09
French army in Spain 1810-12
Suchet's army of Catalonia & Valencia 1810-14
French army in Spain & Southern France 1813-14

5/11/12

Naval Thunder

Naval Thunder



Το Σάββατο 10/11/12 στης 10:00 θα διεξαχθη μια μάχη Naval Thunder
(Russia vs Germany 1917).
Όσοι φίλοι θέλουν να συμμετέχουν είναι ευπρόσδεκτοι.


2/11/12

BGMR Modern

BGMR




Το Σάββατο 03-11-12 θα έχουμε μια σύγκρουση Αράβων νς Ισραήλ 1967.

Όσοι φίλοι θέλουν να συμμετέχουν είναι ευπρόσδεκτοι.